Budowa centrum idzie zgodnie z planem

Jak poinformował inwestor, prace budowlane przy centrum Focus Mall Włocławek postępują zgodnie z harmonogramem. Za inwestycję odpowiedzialna jest deweloperska firma Parkridge Retail Development, odpowiedzialna za realizację projektów pod szyldem Focus Mall i Focus Park w wielu małych i średnich miastach w całej Polsce. Galeria we Włocławku ma być jedną z pierwszych ukończonych w ramach tego przedsięwzięcia galerii.

Głównym wykonawcą Focus Mall we Włocławku została spółka SPS Construction z Kielc. Prace budowlane nad obiektem rozpoczęły się w marcu tego roku. Na tę chwilę wykonano między innymi dużą część stóp fundamentowych oraz skonstruowano kielichy żelbetowe do montażu słupów. Zakończono też prace nad siecią kanalizacyjną. Inwestor nie kryje zadowolenia z tak bezproblemowego prowadzenia inwestycji i dodaje, że jeśli nic nie pokrzyżuje planów i prace nadal będą postępować w takim tempie, to niewykluczone jest oddanie obiektu do użytku jeszcze w listopadzie tego roku.

W międzyczasie prowadzone są rozmowy z najemcami powstających lokali. Jak informuje The Blue Ocean Investment Group, odpowiedzialne za komercjalizację obiektu, wynajęto już 72% powierzchni handlowej galerii. Gotowy budynek ma liczyć 6200 mkw. powierzchni najmu.